Zaļās jostas konkursā “TĪRAI LATVIJAI!” izglītības iestādes savākušas 178 tonnas 440 kg nolietotās elektrotehnikas

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru jau otro gadu rīkoja nolietoto sadzīves elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Konkursā piedalījās 154 izglītības iestādes no visiem valsts reģioniem un otrreizējai pārstrādei nodeva 178 tonnas 4840kg nolietotās sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā piemēram, televizors, radioaparāts, dators, ledusskapis un citas virtuves elektriskās ierīces un iekārtas var saturēt virkni bīstamas ķīmiskas vielas un toksīnus. Izmetot šos priekšmetus kopā ar sadzīves atkritumiem vai izmetot, kur pagadās, dažādu ārējo vides faktoru iedarbības rezultātā, metālu savienojumi var sākt sadalīties un kaitīgās vielas var nonākt augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk – cilvēka organismā, radot patoloģiskas izmaiņas atsevišķu orgānu darbībā, izraisot ļaundabīgos audzējus un dažādas mutācijas, kas var ietekmēt nākamās paaudzes.

Ņemot vērā, ka daudzos reģionos vēl joprojām nav attīstīta pietiekama infrastruktūra nolietotās elektrotehnikas nodošanai, tad “Zaļā josta” organizētais konkurss deva iespēju daudziem Latvijas iedzīvotājiem atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas. “Zaļā josta” izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, to audzēkņiem, viņu vecākiem, draugiem un citiem konkursa dalībnieku atbalstītājiem, kuras piedalījās konkursā, tādējādi samazinot iespējamo potenciālo vides piesārņojumu ar kaitīgām vielām.

 

Konkursa aktīvākajos līderos izvirzījušās sekojošas izglītības iestādes:
1. Alojas Ausekļa vidusskola - 7t 910 kg
2. Gulbīša vidusskola - 4t 140 kg
3. Mērsraga vidusskola - 4t 120kg
4. Liepājas Ezerkrasta sākumskola – 3t 959kg
5. Ventspils novada Vārves pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" filiāle – 3t 700kg
 

Visi konkursa dalībnieki sakrātos PUNKTUS par nodotajiem elektro kilogramiem atbilstoši konkursa nolikumam varēs apmainīt pret īpašām DĀVANĀM vai Dāvanu kartēm.

SKOLU REZULTĀTI

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz Lielajiem noslēguma svētkiem – bērnu vides festivālu “Mēs par tīru Latviju!” š.g. 27.maijā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā. Šīs dienas mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Samanta Tīna un citi mūziķi. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Mēs par tīru Latviju!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus, rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu darba ieguldījumu Latvijas labā.

 Uz tikšanos festivālā! 

 

Dāvanas atbalsta: