Zaļā josta viesojas Latvijas skolās un sveic konkursu uzvarētājus

Šonedēļ biedrība „Latvijas Zaļā Josta”  uzsāk viesošanās ciklu Latvijas skolās, kuru dalībnieki uzvarējuši biedrības „Latvijas Zaļā Josta” vortālā www.baterijas.lv  izsludinātajā zinātniski pētniecisko darbu un eseju konkursā par bateriju nozīmi sadzīvē, to ietekmi uz vidi pēc lietošanas beigām un to pārstrādi.

Zinātniski pētniecisko darbu konkursā piedalījās vecāko klašu skolēni, bet konkursa „Eseja par baterijām” dalībnieki bija 5.-8. klašu skolēni. 

Uzvarētāji zinātniski pētniecisko darbu konkursā ir Laura Lejiņa no Sēlpils pamatskolas, Toms Pāvils no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas un Sandra Bedeice no Lubānas vidusskolas. Par vislabākajiem eseju autoriem konkursa komisija atzina Aritu Bērziņu no Limbažu 1.vidusskolas, Eduardu Kusinu no Šķēdes sākumskolas un Aneti Balodi no Jelgavas 3.pamatskolas.

Eseju un zinātniski pētniecisko darbu konkursu skolēniem „Ko tu zini par baterijām un ko tu vari darīt, lai novērstu to kaitīgo ietekmi uz vidi?” atbalstīja SIA "Zaļā josta" un Latvijas vides aizsardzības fonds. A/S „BAO” konkursa uzvarētājiem dāvina iPod un MP4 atskaņotāju.

Viesojoties Lubānas vidusskolā, Limbažu 1.vidusskolā Šķēdes sākumskolā, Liepājas 5.vidusskolā, Jelgavas 3.pamatskolā un Sēlpils pamatskolā, tiks sveikti konkursa uzvarētāji un izteikta atzinība skolotājiem. Tikšanās laikā biedrība „Latvijas Zaļā josta” skolēnus iepazīstinās ar interesantiem faktiem un pētījumiem par sadzīves atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes nozīmi. Tiks popularizēts arī specializētais vortāls – www.atkritumi.lv , kurā var iegūt plašu informāciju par atkritumu veidiem un to pārstrādes iespējām. Tur uzsākusi darbību arī virtuālā publiski pieejamā „atkritumu birža.”

 

Detalizētāku informāciju par konkursa darbu rezultātiem skatīt šeit