“Zaļā josta” trīspadsmito gadu pēc kārtas rīko makulatūras vākšanas kampaņu Latvijas izglītības iestādēs (2016/2017)

“Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes” aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2016./2017. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Konkursa nolikums

Konkursa plakāts

Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

Konkursa datu bāze

Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Šogad norisinās trīspadsmitais Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa norises gads.

PIETEIKŠANĀS KONKURSAM
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2016.gada 20.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā “Makulatūras vākšanas konkurss” izveidotajā ELEKTRONISKAJĀ KONKURSA DATU BĀZĒ. Aicinām izglītības iestādes būt tālredzīgām – reģistrēties konkursam un sākt vākt makulatūru jau tagad, tādējādi ar katru savākto makulatūras kilogramu pietuvinot sevi uzvarai.

MAKULATŪRAS VĀKŠANA UN UZSKAITE
Konkursa ietvaros iespējams vākt biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona iepakojumus. Konkursam netiek pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes.

Lai nodrošinātu regulāru makulatūras izvešanu, konkursa dalībniekiem periodiski ir jāatjauno informācija konkursa datu bāzē par provizoriski savākto makulatūras daudzumu izglītības iestādē.

Konkursa ietvaros makulatūra jāvāc līdz 2017.gada 13.martam.

Līdz 13.martam konkursa datu bāzē jāreģistrē arī galējais izglītības iestādes savāktais makulatūras daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais makulatūras individuālais vācējs.

UZVARĒTĀJU NOTEIKŠANA UN APBALVOŠANA
Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā makulatūras apjoma.

Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2017.gada 8.maijā, noskaidrojot, kuras skolas tiks pie vērtīgām balvām no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvām 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos makulatūras vācējus.

Katra skola, kas piedalīsies konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra.

RADOŠAIS KONKURSS
Makulatūras vākšanas konkursa kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros “Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju rīko papildu radošo konkursu, kurā kampaņas “TĪRAI LATVIJAI!” dalībniekiem ir iespēja piedalīties papildu aktivitātē – radošā papīra pārstrādes konkursā “PAŠU ROKĀM DARINĀTS DIZAINA PAPĪRS” (Nolikuma 17.punkts), kura mērķis ir veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka no sašķirotas makulatūras var izgatavot jaunu papīru. Radošā konkursa norises laiks: no 2016.gada 28.septembra līdz 2017.gada 24.martam.

2017.gada maijā norisināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana, par kuras norises vietu un kārtību tiks paziņots individuālu.

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Par konkursa norisi: Ilze Liepa-Balode, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808112; mob.tālr.: 27042534