“Zaļā josta” piedalās Gulbenes novada izglītības iestāžu vides pasākums “ŠODIENA RĪTDIENAI” (2017)

2017.gada 21.martā Gulbenes Valsts ģimnāzijā notika Gulbenes novada skolu kopējais vides pasākums “ŠODIENA RĪTDIENAI”, kura galvenā tēma bija vides resursu taupīšana un atkritumu apsaimniekošana. Pasākumā piedalījās astoņu novada skolu 7.-8.klašu skolēnu grupas, skolotāji un skolēnu vecāki.
“Zaļās jostas” pārstāvji vairākās nodarbībās pastāstīja klātesošajiem par otrreiz pārstrādājamo atkritumu šķirošanu, to ietekmi uz vidi un iespējām, mainot ikdienas paradumus, saudzēt dabas resursus. Tā kā vairākas novada skolas jau daudzus gadus aktīvi piedalās arī “Zaļā josta” rīkotājās makulatūras un izlietoto bateriju šķirošanas kampaņās “Tīrai Latvijai!”, to audzēkņiem bija īpaši interesanti iedziļināties tieši šo otrreiz izmantojamo materiālu šķirošanas un pārstrādes niansēs. Iegūtās zināšanas tika nostiprinātas arī ar “Zaļās jostas” mācību filmu noskatīšanos.
Pasākuma otrā daļa tika veltīta bīstamo, elektronisko un plastmasas atkritumu tēmām. Tika analizēta un pētīta to ietekme uz vidi un cilvēka veselību, tika izzināti pareizas šķirošanas pozitīvie aspekti. Pasākuma noslēgumā, izmantojot jaunizveidotu šķirošanas datorspēli, “Zaļā josta” pārbaudīja audzēkņu dienas gaitā gūtās zināšanas un prasmes atkritumu šķiršanā. Lai arī daudziem no auditorijas šī diena bija pirmā padziļinātā saskare ar informāciju saistībā ar atkritumu šķirošanu, pārbaudes darbi uzrādīja pozitīvu rezultātu.
Pirms došanās mājup, skolēni saņēma mājas darbu, jo aprīlī tie atkal tiksies atkārtoti un savas jauniegūtās zināšanas parādīsim konkursā par šo un citām teorētiski apgūtajām vides aktualitāšu tēmām.
Katra skola, kura piedalījās pasākumā no “Zaļās jostas” saņēma konteinerus bateriju vākšanai, kā arī pilnu vides izglītības materiālu un filmu komplektu, ko turpināt izzināt uz vietas savā mācību iestādē.