“Zaļā josta” ielūdz uz Lielajiem makulatūras un bateriju vākšanas konkursu noslēguma svētkiem

Sestdien, 21.maijā Mežaparkā Meža dienu lielo svētku ietvaros no plkst. 13:00 līdz 15:00 notiks “Zaļā josta” organizēto Latvijas skolu konkursu “Tu vari izglābt…” un “Būsim atbildīgi!” dalībnieku apbalvošana kopā ar mūziķiem Aiju Andrejevu, Jāni Stībeli un grupu “Triānas parks”. Jau devīto gadu “Zaļā josta” ar aicinājumu izturēties atbildīgi pret apkārtējo vidi un dabas resursu saudzēšanu visas Latvijas mērogā rīko dažādus interesantus konkursus, seminārus, talkas, izdod grāmatas un citus informatīvos materiālus, kā arī veic dažādas aktivitātes vides izglītības jomā.

Kā meža kvalitāte sākas no sēklas, tā sabiedrības vides apziņa veidojas no bērnības, tāpēc 2010./2011.mācību gadā tika izsludināti divi lieli skolu konkursi. Sadarbībā ar papīrfabriku “Līgatne” un A/S “Latvijas valsts meži” skolām un pirmsskolas iestādēm tika rīkots makulatūras vākšanas konkurss “Tu vari izglābt...” un sadarbībā ar A/S “BAO”, SIA “Latvijas Elektrotehnikas Apsaimniekošana” un SIA “DPD Latvija” tika rīkots izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Būsim atbildīgi!”. Abu konkursu mērķis bija mudināt skolēnus šķirojot atkritumus un dodot tiem otru dzīvi, pašiem rūpēties par vidi sev apkārt un mācīt to darīt arī citus.

Skolu atsaucība konkursos bija ļoti liela. Makulatūras vākšanas konkursā “Tu vari izglābt...” piedalījās 279 izglītības iestādes no dažādiem Latvijas reģioniem, kopā savācot 908,719 tonnas makulatūras. Savukārt bateriju vākšanas konkursā “Būsim atbildīgi!” piedalījās 208 izglītības iestādes, kopā savācot vairāk kā 12 tonnas izlietoto bateriju.

Liels prieks un gandarījums, ka ik gadu šajā konkursā piedalās arvien vairāk skolas, savācot būtiski vairāk makulatūru un baterijas nekā iepriekšējos gados, kas parāda, ka Latvijas iedzīvotāji, īpaši skolēni, rūpējas par Latvijas dabas un vides saglabāšanu. Īpašs prieks ir par pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kas šogad konkursā piedalījās aktīvāk nekā citus gadus.

Makulatūras vākšanas konkursā “Tu vari izglābt...”:
Uzvarētāju vietu sadalījums pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu skolēnu:
1. vieta – Grobiņas pagasta sākumskola uz vienu skolēnu savākti 289,3 kg makulatūras, kopā 10,7 tonnas;
2. vieta – Jaunmuižas pamatskola uz vienu skolēnu savākti 166,6 kg makulatūras, kopā 5 tonnas;
3. vieta – Dzērves pamatskola uz vienu skolēnu savākti 116,4 kg makulatūras, kopā 13,5 tonnas.

Uzvarētāju vietu sadalījums pēc savāktā makulatūras daudzuma jeb apjoma skolā:
1. vieta – Pumpuru vidusskola 23,567 tonnas;
2. vieta – Rīgas Centra Humanitārā vidusskola 20,785 tonnas;
3. vieta – Zilupes vidusskola 18,919 tonnas.

Bateriju vākšanas konkursā “Būsim atbildīgi!”:
Uzvarētāju vietu sadalījums pēc savāktā izlietoto bateriju daudzuma uz vienu audzēkni:
1. vieta – Dikļu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Cielaviņa” – 8,321 kg izlietoto bateriju uz vienu audzēkni, kopā 507,6 kg;
2. vieta – Brocēnu novada Gaiķu pamatskola – 5,462 kg bateriju uz vienu audzēkni, kopā 355 kg;
3. vieta – Ramatas sākumskola – 3,476 kg bateriju uz vienu audzēkni, kopā 100,8 kg.

Uzvarētāju vietu sadalījums pēc savāktā izlietoto bateriju daudzuma skolā:
1. vieta – Ogres pamatskola 718,38 kg;
2. vieta – Pumpuru vidusskola 498, 6 kg;
3. vieta – Liepājas Centra pamatskola 435 kg.

“Zaļā josta” izsaka pateicību ikvienam konkursu dalībniekam, un aicina visas izglītības iestādes un audzēkņus, kas piedalījās šajos konkursos, kā arī viņu skolotājus, draugus, tuvos cilvēkus un vienkārši atbalstītājus kopā svinēt labi padarīto darbu svētkus un piedalīties konkursu noslēguma pasākumā, kurā notiks aktīvāko skolu un skolēnu apbalvošana, kā arī jauniešu iemīļotu mūziķu koncerts. Konkursu dalībnieki un viņu skolotāji ar īpašām atlaidēm varēs apmeklēt arī Rīgas Zooloģisko dārzu, ūdenssporta un aktīvas atpūtas parku “Mežaparks Marina” un piedzīvojumu parku “Mežakaķis”.

Visas dienas garumā kā Zaļa josta cauri mežam vīsies Meža dienu lielie svētki, kuros notiks ne tikai koncerts un konkursu apbalvošanas ceremonija, bet arī ļoti daudzas citas aktivitātes. Rosīsies Cūkmens, Dabas vēstniecība, koka skulptūru tēlnieki, Liepājas cirka studija, būs meža radošās darbnīcas, atrakcijas, interaktīvās spēles, izziņas takas un daudzas citas aizraujošas un izglītojošas aktivitātes, kas ikvienam būs pieejamas bez maksas. Darbosies koka izstrādājumu, lietišķās mākslas darinājumu un stādu tirdziņš.

Visi interesenti, bet jo īpaši konkursu “Tu vari izglābt...” un “Būsim atbildīgi!” dalībnieki ir mīļi ielūgti un gaidīti 21.maijā Mežaparkā! Atnāc izzināt Meža bezgalīgo stāstu!