Trakas lietas...par vidi

Trakas lietas par... vidi

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fondam un Friends of the Earth EWNI atbalstam, biedrība "Latvijas Zaļā Josta" un Vides aizsardzības klubs sadarbībā ar Aliansi ilgtspējīgai attīstībai 2005. gadā ir uzsākuši izglītojoši informatīvu kampaņu "Trakas lietas..."

Katru dienu mēs uzzinām arvien jaunus un satraucošus faktus par to, kas notiek ar mūsu planētu. Mēs uzzinām patiesi trakas lietas, kas vistiešākajā veidā skar mūs un var atstāt būtisku iespaidu uz mūsu veselību un dzīves kvalitāti kopumā. Tomēr ne vienmēr mēs esam gatavi paskatīties patiesībai acīs un sākt rīkoties. Lai sargātu vidi un rūpētos par dabu, līdz ar to arī par sevi, nav noteikti jāķēdējas pie kokiem vai jāveic līdzīgas visnotaļ atraktīvas, bet nedaudz ekstrēmas darbības. Reizēm vienkārši pietiek padomāt un mainīt kaut ko savā ikdienā.

Izglītojoši informatīvās kampaņas "Trakas lietas..." ietvaros ir izveidoti pieci plakāti par dažādām vides aizsardzības tēmām. Papildus katram no plakātiem esam izveidojuši brošūras, kas ir lielisks palīgs skolotājiem, lai runātu ar bērniem par šīm tēmām. Brošūrās ir apkopota aktuālā informācija par konkrēto vides problēmu un iespējamiem risinājumiem; iekļautas faktu lapas, kuras var izmantot arī kā izdales materiālus skolēniem, kā arī aprakstītas dažas idejas un uzdevumi, ar kuru palīdzību bērni un jaunieši spētu dziļāk izprast ar vides problēmas un to risināšanas iespējas.

Uzklikšķinot uz zemāk esošajām sadaļām ir ispējams izdrukāt  "Trakas lietas..." materiālus (PDF formātā):

Aicinām pedagogus un vecākus runāt ar jauniešiem un bērniem par šīm nozīmīgajām vides aizsardzības tēmām. Mēs būsim patiesi gandarīti, ja par labu palīgu šajā darbā jums kalpos izglītojošie materiāli no sērijas "Trakas lietas..."