Šlīteres bākā tiksies divas ievērojamas vides kampaņas, apvienojot spēkus tīrākai Baltijas jūrai

Trešdien, 24. jūlijā Šlīteres bākā notiks vides kampaņu Velomaratons Baltijas jūrai un Mana jūra komandu tikšanās. Abas šīs kampaņas šovasar aicina pievērst uzmanību Baltijas jūras problēmām un to ietvaros iespējams arī pievienoties gan ekspedīcijai gar visu Latvijas piekrasti, gan velomaratonam, kas, šķērsojot Latviju, viesojas vēl astoņās valstīs.

Abu vides kampaņu tikšanās notiks 24.jūlijā plkst. 18.00 ar saksafonista Arta Gāgas uzstāšanos Šlīteres bākā koncertciklu Mana jūra skan ietvaros. Šie bezmaksas koncerti notiek dažādās piejūras vietās visā Latvijā, apvienojot dažādu stilu mūziķu muzikālos veltījumus Latvijas piekrastei un Baltijas jūrai.

Starptautiskā kampaņa Velomaratons Baltijas jūrai notiek no 8. jūnija līdz 25. augustam, un tā dalībnieki dodas 3 mēnešu ilgā, 3500 km garā velomaratonā gar Baltijas jūras krastu, lai savāktu miljonu parakstu petīcijai, kurā tiek aicināts atveseļot Baltijas jūras vidi.

Savukārt, kampaņas Mana jūra komanda mēneša garumā dodas kājām gar visu Latvijas piekrasti, aicinot ikkatru interesentu pievienoties ekspedīcijā vai apmeklēt kādu no kampaņas ietvaros notiekošajiem pasākumiem vai koncertiem. Mana jūra mērķis ir popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām – tādu, kas iedvesmo būt atbildīgiem par mūsu visu Baltijas jūru.