Notiks mediju pikniks par kampaņas „Mana jūra” norisi un sasniegumiem

Kampaņas „Mana jūra” organizatori un „Zaļā josta” aicina mediju pārstāvjus uz kopīgu pikniku, lai uzzinātu vairāk par šo plašāko Baltijas jūrai veltīto kampaņu, tās norisi un rezultātiem. Mediju pikniks norisināsies š.g. 1. augustā plkst. 13.30 Jūrmalā pie Majoru peldvietas glābšanas stacijas.

Mediju piknika laikā būs iespēja uzzināt par ekspedīcijas dalībnieku piedzīvojumiem un tālāko kampaņas norisi, piedalīties Zilā karoga kontroles vizītē, kopīgi novērtējot Jūrmalas peldvietu situāciju sezonas karstumā, kā arī kopā ar uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāvjiem uzzināt vairāk par jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku un piedalīties monitoringā jeb Atkritumu Haizivs medībās Lielupes pludmalē. Mediju piknikā aicināti piedalīties arī kampaņas sadarbības partneri un eksperti, rosinot diskusiju par piekrastes un peldvietu apsaimniekošanas, kā arī jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku.

Kampaņa „Mana jūra” norisinās pētnieciskas ekspedīcijas veidā, tās dalībniekiem apsekojot Baltijas jūras piekrastes zonu un rīkojot dažādus vides pasākumus. 32 dienas ilgā ceļojuma dalībnieku mērķis ir iepazīt gan Latvijas piekrastes skaistumu, gan problēmas, kas aktuālas jūras krastā, kā arī veidot Jūras piesārņojošo atkritumu situācijas novērtējumu saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju. Kopā ar uzņēmumu „Zaļā josta” katru ekspedīcijas dienu notiek Atkritumu Haizivs medības jeb jūras piesārņojošo atkritumu monitorings, ko veikt palīdz ikkatrs ekspedīcijas dalībnieks.

Plašāka informācija par notiekošo mediju pikniku, sazinoties ar Vides izglītības fonda pārstāvi Jāni Ulmi pa tālruni 22552423 vai kampaņas „Mana jūra” publicitātes koordinatori Zani Ruģēnu Bojāri pa tālruni 29326931.