Mācību plakāti par otrreizējās pārstrādes ciklu

   

Mācību plakāti par otrreizējās pārstrādes ciklu

 "Zaļā josta” 2006.gadā ir izveidojusi mācību plakātus par dažādu materiālu otrreizējās pārstrādes ciklu, kas kalpo kā labs un praktisks vizuālais materiāls skolotājiem vides izglītības pasniegšanā.

Plakātos norādīts gan stikla otrreizējais pārstrādes cikls, gan papīra, plastmasa, gan arī dzērienu iepakojuma, metāla, skārda iepakojuma otrreizējais pārstrādes cikls.


 

Infografiki par zaļu dzīvesveidu 

Lai uzskatāmi un uzrunājoši parādītu zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida nozīmi un praktisko ieguvumu, "Zaļā josta” izstrādājusi četrus infografikus par jauniešiem svarīgākajām tēmām. Infografikos vizuāli vienkāršā veidā uzsvērti nozīmīgi, skaitļi, fakti un secinājumi par zaļo dzīvesveidu. Infografiki izstrādāti elektronisku plakātu veidā un tos iespējams izmantot mācību procesa papildināšanai ar uzskates materiāliem vai izvietošanai izglītības iestādēs vai birojos drukātā veidā.

Infografikos apskatītas sekojošas tēmas:

~        Ūdens taupīšana;

~        Papīra taupīšana;

~        Elektroiekārtu ilgtspējīga izvēle, izmantošana un apsaimniekošana;

~        Zaļā pārvietošanās;

~        Stikla un plastmasas atkritumu šķirošana un apsaimniekošana.

Infografiks TAUPI ŪDENI (PDF)

Infografiks TAUPI RESURSUS (PDF)

Infografiks PĀRVIETOJIES ZAĻI (PDF)

Infografiks ŠĶIRO ATKRITUMUS (PDF)

Paldies Zanei Valeniecei un Gitai Deniškānei par ieguldīto darbu un iedvesmu infografiku izstrādē!

 

"Baltijas jūra būs dzīva!"

Projekta "Saudzēsim Baltijas jūru” ietvaros Vides aizsardzības klubs (VAK) ar "Zaļā josta” atbalstu izdevis bukletu, kurā apkopoti ieteikumi, kā ikviens no mums var sniegt savu artavu kopīgā cīņā pret Baltijas jūras piesārņošanu. Bukletā apkopoti nozīmīgākie ieteikumi videi un Baltijas jūrai draudzīgai rīcībai ikdienā. Bukletā atradīsiet arī vispārēju informāciju un datus par Baltijas jūru, kā arī noderīgu informāciju par EKO marķējumiem.

Buklets ir ideāli piemērots izplatīšanai gan mācību iestādēs, gan ir saistošs, interesants un noderīgs visai sabiedrībai kopumā, jo bukletā aprakstītās lietas ir nozīmīgas ikvienam no mums.

Buklets drukātā veidā interesentiem pieejams VAK birojā Rīgā, 11.novembra krastmalā 35-104, iepriekš sazinoties ar Ievu Rožukalni pa tālruni 26400064.

Buklets lejupielādēšanai:

Bukleta iekšpuse

Bukleta ārpuse