“Lauki ienāk pilsētā” apmeklētāji iepazīstas ar “Papīra Ceļu”

Atzīmējot Latvijas simtgadi, “Zaļā josta” 2018. gada 8. septembrī no plkst. 10:00 līdz 20:00 pasākuma “Lauki ienāk pilsētā” ietvaros organizēja bezmaksas izzinošās darbnīcas – papīra izgatavošanas darbnīcu un kartona otrreizējās pārstrādes darbnīcu.

To laikā ikviens interesents varēja piedalīties kopīga vēlmju koka tapšanā, iemūžinot savu novēlējumu un ierosinājumu par to – kādu sabiedrība vēlas redzēt Latviju nākamajā simtgadē no vides viedokļa.

Aptuveni 30000 cilvēku apmeklēja šo vērienīgo pasākumu, savukārt “Zaļās jostas” radošajās darbnīcās aptuveni 1500 apmeklētāji tika iepazīstināti ar papīra izgatavošanas procesu no makulatūras un iesaistīti otrreizēja papīra darināšanas procesā.

  • Papīra darbnīcā iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar papīra izgatavošanas procesu un katram interesentam tika dota iespēja pašam izgatavot papīru no otrreizējām izejvielām.
  • Kartona otrreizējās pārstrādes darbnīcā interesenti tika aicināti izgatavot paši savu Latvijas simtgades koku no otrreizējā kartona

Pasākuma laikā “Zaļā josta” kopā ar māksliniekiem no Cronquist Paper Studio un Iecavas internātpamatskolas pulciņa „Radošās prasmes” audzēkņiem un Latvijas iedzīvotājiem no kartona darināja arī kopīgo Latvijas iedzīvotāju vēlmju koku, apkopojot Latvijas iedzīvotāju vēlējumus un ierosinājumus par to – kādu tie vēlas redzēt Latviju nākamajā simtgadē no vides viedokļa.

“Zaļā josta” Vēlmju koku kopā ar iedzīvotāju izteiktajiem ierosinājumiem pēc šī pasākuma dāvinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar atgādinājumu, ka no katra mums un valdības pieņemtajiem lēmumiem ir atkarīgs, cik Latvija būs zaļa nākamajā simtgadē.