Ezis Jostiņš ciemojas pie Rīgas mazuļiem

2014.gada 28. novembra rītā “Zaļās Jostas” komanda ar Ezi Jostiņu viesojās divās pirmsskolas izglītības iestādēs: Rīgas 68. pirmsskolas izglītības iestāde un privātajā bērnudārzā “Brīnumpupa”.

Viesojoties Rīgas 68. PII “Zaļās Jostas” pārstāvjus sagaidīja īsti erudīti – 3 līdz 6 gadus veci bērni. Tie bija gan latviešu, gan krievu grupiņu bērni, kas vēlējās, ko vairāk uzzināt par atkritumu šķirošanu. Šie bērni jau iepriekš ir sevi pierādījuši kā aktīvi makulatūras un izlietoto bateriju vācēji Zaļās jostas rīkotajos makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai”. Ezis Jostiņš kopā ar bērniem skatījās multfilmas, spēlēja spēli par atkritumu šķirošanu kā arī aprunājās par to kāpēc atkritumi jāšķiro un kā to pareizi darīt.

Dienas otrajā pusē Zaļā josta kopā ar Ezi viesojās privātajā bērnudārzā “Brīnumpupa”. Arī šajā pirmsskolas mācību iestādē mazie ķipari bija īpaši sagatavojušies, jo audzinātājas ikdienā un praksē māca bērnus par zaļu un dabai draudzīgu dzīvošanu. Neiztrūkstoši tiek mācīts arī par atkritumu negatīvo ietekmi uz vidi un to, ko katrs no bērniem gan atsevišķi, gan kopā ar ģimeni var darīt labus darbus, lai samazinātu atkritumu daudzumu un veicinātu to pārstrādi.

Liels bija Eža Jostiņa prieks, kad viņš uzzināja, ka liela daļa no abos bērnudārzos sastaptajiem audzēkņiem atkritumus šķiro arī mājās un, ka šķirošanu atbalsta visa ģimene. Arī audzinātājas uzsvēra, ka makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursi ir ne tikai iespēja tikt atalgotiem par atkritumu šķirošanu, bet šie konkursi veicina arī daudz lielākās pārmaiņas. Bērni arī pēc konkursu noslēguma turpina šķirot makulatūru un baterijas, ir gatavi ziedot savas nederīgās drēbītes, apavus un rotaļlietas labdarībai un dzīvnieku patversmēm. Tāpat tika minēti arī vairāki piemēri, kad bērnu labais piemērs ir kalpojis par pamudinājumu visai ģimenei pievērsties dabas resursu saudzēšanai, atkritumu šķirošanai un to nodošanai otrreizējai pārstrādei.