Apkopoti nolietoto bateriju konkursa rezultāti – pārstrādei nodotas 27 tonnas 798 kilogramus izlietoto bateriju!

Ar lieliskiem rezultātiem noslēgusies “Zaļā josta” ikgadējā Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” desmitā sezona. Apvienojot teju 80 tūkstošus skolēnu, konkursā piedalījušās 219 izglītības iestādes no visiem Latvijas reģioniem, kuru audzēkņi savāca un nodeva pārstrādei 27 tonnas 798 kilogrami izlietoto bateriju.

Konkurss nu jau desmito gadu notiek ciešā sadarbībā ar AS “BAO”, kas rūpējas par savākto bateriju izvešanu no izglītības iestādēm, kā arī bateriju šķirošanas konteineru uzstādīšanu skolās, lai audzēkņi arī turpmāk ikdienā varētu turpināt iesākto tradīciju.

Konkursā “Tīrai Latvijai!” visaktīvāk iesaistījās Rīgas un Rīgas reģiona izglītības iestādes – kopumā 83 mācību iestādes, zaļiem darbiem apvienojot apmēram 25 tūkstošus skolēnu. Kopumā no Rīgas un Rīgas reģiona mācību gada gaitā izvesti 9930.7 kg izlietotu bateriju.

Īpaši aktīvi bateriju vācēji šogad pulcējušies Vidzemes reģionā. 6.5 tūkstoši skolēnu no 34 Vidzemes mācību iestādēm pārstrādei nogādāja 6147.9 kg bīstamo atkritumu. Savukārt Kurzemes reģiona 41 mācību iestāde, kuru šogad pārstāvēja 8.7 tūkstoši skolēnu, savākusi 5300.6 kg izlietotu bateriju.

No Latgales konkursam pieteicās 25 izglītības iestādes, kuru 8.6 tūkstoši skolēnu savākusi 3444.3 kg izlietotu bateriju. Mazākais izlietoto bateriju apjoms – 2975.1 kg savākts Zemgalē, kuru šogad pārstāv 9.5 tūkstoši skolēnu no 36 mācību iestādēm.

Analizējot konkursa dalībnieku aktivitāti Latvijas pilsētās, secināts, ka visvairāk skolēnu izlietoto bateriju vākšanā iesaistījušies no Rīgas (11115 skolēni), Daugavpils (4755 skolēni) un Jelgavas (4207 skolēni). Arī savāktā izlietoto bateriju apjoma ziņā viennozīmīgi līderi ir Rīgas izglītības iestāžu audzēkņi, kas savākuši 3136.1 kg bīstamo atkritumu, otrajā vietā atstājot Valmieru ar savāktiem 1875.5 kg bateriju, trešajā vietā ierindojas Liepāja ar savāktiem 1358 kg izlietotu bateriju.

Arī reģionu izglītības iestādes parādījušas lielisku sniegumu izlietoto bateriju vākšanā. Visvairāk skolēnu konkursā iesaistījušies no Tukuma novada (2068 skolēni), Kuldīgas novada (1787 skolēni) un Ādažu novada (1250 skolēni). Turpretī ar lielāko savākto izlietoto bateriju apjomu var lepoties Preiļu novads, kura pārstāvēto skolu audzēkņi savākuši 1758.2 kg izlietoto bateriju, otrajā vietā ierindojas Alūksnes novads ar savāktiem 1435.6 kg bateriju, trešajā vietā Tukuma novads ar savāktiem 1279.7 kg bateriju.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu:

Pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:
1. vieta
– Pirmsskolas izglītības iestāde “Vilnītis” Svētciema filiāle – 11.360kg
2. vieta – Brocēnu novada Gaiķu pamatskola – 8.12kg
3. vieta – Valmieras pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”- 6.692kg

 

Pēc visvairāk savāktā bateriju daudzuma izglītības iestādē:
1. vieta
– Preiļu 1. Pamatskola – 1569.80kg
2. vieta – Ādažu vidusskola – 1253.10kg
3. vieta – Alūksnes novada vidusskola – 1099.20kg 

 

Desmit aktīvākie audzēkņi – individuālie bateriju vācēji :
1. Aigars Utināns (Preiļu 1.pamatskola) – 1,209.8kg
2. Raitis Tillers (Alūksnes novada vidusskola) – 1,044kg
3. Enija Strādere (Valmieras pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”) – 909.6kg
4. Enija Krauja (Džūkstes pamatskola) – 600kg
5. Ričards Austers (Tārgales pamatskola) – 320kg
6. Megija Kronberga (Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola) – 316kg
7. Meldra Jaunskunga (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) – 265kg
8. AleksisS Blāķis (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola) – 252kg
9. Lelde Mūrmane (Smiltenes Trīs pakalnu sākumskola) – 250kg
10. Paula Didrihsone (Brocēnu novada Gaiķu pamatskola) – 250kg
11. Agnese Bērziņa (Pirmsskolas izglītības iestāde “Vilnītis” Svētciema filiāle) – 250kg

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400.00 EUR, 300.00 EUR un 200.00 EUR vērtībā.

Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem.

“Zaļā josta” un sadarbības partneri izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, to skolotājiem, audzēkņiem, viņu vecākiem par dalību konkursā. Tas nozīmē, ka kopā ar sadzīves atkritumiem vidē nenonāks ievērojams daudzums videi bīstamas vielas.

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz Lielajiem noslēguma svētkiem – bērnu vides festivālu “Mēs par tīru Latviju!” š.g. 27. maijā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā. Šīs dienas mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Samanta Tīna un citi mūziķi. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Mēs par tīru Latviju!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus, rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu darba ieguldījumu Latvijas labā.